گیاهی ترین SEO Pooyan! UIgloo PSoy
Ask قهوه فرانسه با فرنچ پرس
مثل حرفه ای ها قهوه ترک درست کن
آگوست 11, 2020
Coffee Houses tradition and modern society. قهوه فرانسه با فرنچ پرس
سرو قهوه فرانسه مثل باریستا
آگوست 11, 2020
1578908049 5e1c399118c58 قهوه فرانسه با فرنچ پرس
قهوه فرانسه یکی از پرطرفدار ترین نوشیدنی‌های جهان است که چون به روش فرانسوی تهیه می‌شود به آن قهوه فرانسه یا DRIP COFFEE گفته می‌شود. مدت‌های طولانی برای دم کردن ساده یک فنجان قهوه، قهوه آسیاب شده را داخل ظرف ریخته و به آن آب داغ اضافه می‌کردند تا این‌که در سال ۱۷۱۰ در کشور فرانسه برای اولین بار یک ابزار جدید برای تهیه قهوه بوجود آمد که فرنچ پرس نام گرفت.
طرز تهیه قهوه فرانسه مرحله اول: گرم کردن آب
اجازه می‌دهیم آب جوش بیاید. سپس صبر می‌کنیم تا آب کمی از دمای جوش سردتر شود. (حدودا ۹۳ درجه سانتی‌گراد)
مرحله دوم: آماده کردن فرنچ پرس
کمی آب داغ داخل فرنچ پرس ریخته و می‌چرخانیم تا فرنچ پرس گرم شود. (در نهایت هم آب را تخلیه می کنیم.)
مرحله سوم: آسیاب قهوه
قهوه را به صورت درشت آسیاب می‌کنیم.
مرحله چهارم: دم کردن قهوه
برای هر فنجان فرنچ کافی حدودا ۱۵ الی ۲۰ گرم پودر قهوه با آسیاب درشت می‌ریزیم. (حدودا ۱ الی ۲ قاشق غذاخوری) کمی آب داغ اضافه می‌کنیم طوری که قهوه خیس بخورد. ۳۰ الی ۴۵ ثانیه صبر می‌کنیم. مابقی آب داغ را به صورت چرخشی می‌ریزیم تا فرنچ پرس تا زیر نوار بالای بدنه پر شود. درب فرنچ پرس را بسته، ۳ الی ۴ دقیقه صبر می‌کنیم. صافی فرنچ پرس را به آرومی به سمت پایین فشار می‌دهیم تا قهوه صاف شود. قهوه آماده سرو کردن است. حجم آب باید به نسبت تعداد فنجان قهوه فرانسه‌ای که می‌خواهیم آماده کنیم تنظیم شود. مثلا فرنچ پرس ۶۰۰ میلی لیتری برای ۴ فنجان مناسب است. اگر می‌خواهیم ۲ فنجان قهوه دم کنیم باید فرنچ پرس را تا نصفه پر کنیم. پودر مناسب برای قهوه فرانسه
معمولا روست قهوه مناسب برای فرانسه ملایم‌ یا به اصطلاح medium roasted است و برخلاف قهوه ترک درشت‌ و شن مانند آسیاب می‌شود. قهوه فرانسه با استفاده از فرنچ پرس دم می‌شود. بسیاری از افراد تمایل دارند که قهوه فرانسه را با شیر گرم یا عسل میل کنند که هر فرد بسته به ذائقه‌اش می‌تواند آن را به قهوه‌اش اضافه کند.
اگر به این موضوعات علاقه مندی می تونی طرز تهیه قهوه ترک به صورت حرفه ای رو هم در وبسایت ما ببینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *