گیاهی ترین SEO Pooyan! UIgloo PSoy
napoleon wagram سوپرمن قهوه :آلپینی!
تاریخچه قهوه فرانسه
آگوست 11, 2020
ba54cf731e9e65efa4203fb92744a025 سوپرمن قهوه :آلپینی!
زادگاه قهوه اروپا:جزیره بربن!
آگوست 19, 2020
بزرگ 1 سوپرمن قهوه :آلپینی!

هر داستانی یک فرد قهرمان دارد مانند سوپرمن,استیو جابز,بیل گیتز و افراد معروف دیگر که قهرمان مردم یا فهرمان داستان زندگی خودشان بودند.
اما قهرمان قصه قهوه چیست؟
آلپینی دانشمند زیست شناس ایتالیایی فردی مانند شما عاشق قهوه بود.اما او واقعا به علم قهوه علاقه داشت و برای همین 3 سال در یکی از بزرگترین تولید کنندگان قهوه آن زمان کشور مصر 3 سال ماند و تا توانست در مورد گیاه قهوه,دم آوری و رست آن اطلاعات کسب کرد. در آخر هم در سال 1570 اولین فردی بود که قهوه را وارد اروپا (ایتالیا,ونیز) کرد.ولی این دانشمند زیست شناس با مانع بزرگی رو به رو بود.در آن موقع کلیسا با قهوه مشکل داشت!آن ها می گفتند که قهوه حرام است به دلیل اینکه انرژی آن از طرف شیطان است.
آلپینی با مانع عظیمی رو به رو شده بود.تازه اروپا داشت از قرون جاهلی عبور می کرد ولی دلیلی مبتنی بر جاهل نبودنشان نبود. ولی او به جای ناراحتی و ناامیدی شروع کرد به اثبات اینکه دست انسان در قهوه دخیل نیست.یعنی کل پروسه آماده شدن قهوه توسط طبیعت انجام می شود(مانند شراب نیست که انسان باعث تخمیر آن شود).او توانست با این نظریه ساده کاری کند که امروز دوستانمان در اروپا با لیوان قهوه استارباکس در خیابان ها قدم بزنند یا در کافه ها بنشینند.
نظریه سوپرمن قصه ما اینگونه بود:
او گفت که منشا انرژی قهوه کافیین است
سپس گفت کافیین به این دلیل توسط درخت ترشح می شود که حشرات کوچک را از محصول دور سازد
او گفت که در این پروسه دست انسان تاثیری ندارد و روند طبیعی آن است
این گونه بود که قهوه مورد تایید کلیسا قرار گرفت و آلپینی قهرمان قصه ما اولین کافی شاپ اروپا را در ونیز شهر رویا ها تاسیس کرد.

228b3cfd 10c4 478c be7c 1244361c1baa Venice سوپرمن قهوه :آلپینی!

نویسنده :مانی بشرزاد

استاد فرشاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *